Nadchodzące wydarzenie

Już jutro nowy, trzeci numer "Hematologii dla Pacjenta" w zakładce CZASOPISMO

Zapraszam do lektury nowego, trzeciego już numeru „Hematologii dla Pacjenta”, której bohaterką jest Magda Łodygowska, młoda pacjentka po leczeniu ostrej białaczki limfocytowej.

czytaj więcej >

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA - ZDROWIE DLA WSZYSTKICH – 75 LAT WHO

2023-04-07

Rok temu, w Światowym Dniu Zdrowia ruszył mój vlog/oli-onko.pl, który jest moim skromnym wkładem w poprawę zdrowia publicznego, zwłaszcza w obszarze onkologii.

Rok temu, w Światowym Dniu Zdrowia ruszył mój vlog/oli-onko.pl, który jest moim skromnym wkładem w poprawę zdrowia publicznego, zwłaszcza w obszarze onkologii. Już wtedy, po pandemii i inwazji Rosji na Ukrainę okazało się jak uniwersalną wartością jest zdrowie, wartością najcenniejszą dla większości ludzi na całym świecie. Wydarzenia te pokazały, że współczesny świat jest powiązany nie tylko internetową nicią, ale nicią zdrowia; pokazały jak ważna w zakresie zdrowia jest komunikacja i współpraca, po to aby w sytuacji zagrożenia wszyscy mogli skorzystać z opieki zdrowotnej. Niestety nadal 30% obywateli świata nie ma dostępu do podstawowych świadczeń zdrowotnych, a 2 miliardy ludzi mierzy się z przerastającymi ich możliwości wydatkami na zdrowie. Tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia ZDROWIE DLA WSZYSTKICH, ogłoszone także z okazji 75. rocznicy istnienia ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWA, przypomina, że zdrowie jest podstawowym prawem człowieka, że każdy człowiek ma prawo do życia w najlepszym zdrowiu. Dlatego choć narzekamy na nasz system opieki zdrowotnej, pamiętajmy, że aż 30% ludzi na świecie nie ma żadnego wsparcia publicznego w zdrowiu. Bądźmy solidarni w zdrowiu, które powinno być dla wszystkich.

#ZdrowieDlaWszystkich #WHO75

« powrót

2024 Oli-onko

Polityka prywatności »

Projekt i wykonanie: Net Partners